Życzenia WielkanocneŻyczenia Wielkanocne

Szanowi Państwo.

W tym trudnym i ciężkim dla całego świata czasie, chciałbym Państwu złożyć życzenia z okazji Święta Zmartwychwstania Pańskiego, święta które dla chrześcijan niesie wielką nadzieję i jest centrum naszej wiary. Spełniły się proroctwa, przyszedł na świat Chrystus, oddał za ludzi swoje życie i zmartwychwstał dając nam wszystkim wybór ścieżki życia i postępowania.

Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień, czas w którym uczestniczyliśmy w pięknych uroczystościach liturgicznych związanych z obrzędami Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku, Wielkiej Soboty i Niedzieli Zmartwychwstania.

W Wielki Czwartek skupiamy się wokół ołtarzy na pamiątkę ustanowienia Eucharystii. Ten dzień jest symbolicznym dniem ustanowienia sakramentu kapłaństwa, dniem w którym dziękujemy naszym duszpasterzom za ich posługę w parafiach. Tą drogą chciałabym złożyć najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich księży, wikariuszy, kleryków, aby Pan im błogosławił w ich służbie i pracy w szkołach, parafiach.

W Wielki Piątek wspominamy mękę i śmierć naszego Zbawiciela. To smutny dzień, ale wiemy, że już w niedzielę spełni się proroctwo i Jezus Chrystus pokona śmierć.

Niestety w tym roku nie będzie można uczestniczyć w tradycyjnym święceniu pokarmów. Uroczystościach, które mają wielką i piękna tradycję.

Szanowni Państwo, to wyjątkowy czas, czas kiedy zatrzymał się świat, kiedy wszystkie sprawy odchodzą na dalszy plan. Wszyscy skupiamy się na pandemii koronowirusa, która dotyka praktycznie każdy obszar życia. Każdego dnia jesteśmy informowani o kolejnych tysiącach zakażonych o kolejnych setkach ofiar śmiertelnych. Wszyscy odczujemy skutki tej pandemii, świat, Polska, nie będzie już taka jak przed pandemią. Przez długi czas będziemy odczuwali skutki ekonomiczne koronowariusa. Mimo wszystko, życzę Państwu przede wszystkim nadziei na lepsze czasy.

Aleksander Mikołaj Mrówczyński

Poseł na Sejm RP