Wsparcie dla chojnickiego szpitalaWsparcie dla chojnickiego szpitala

W dniu wczorajszym (4.10) w uroczysty sposób wojewoda pomorski Dariusz Drelich przekazał czek na kwotę 6,3 mln złotych, na wsparcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy chojnickim szpitalu. W uroczystości uczestniczył poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński.

Szpital pozyskał pieniądze z Ministerstwa Zdrowia przekazane w ramach Funduszu Medycznego na projekt pt. „podniesienie jakości i dostępności świadczeń w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym”. Za otrzymane pieniądze szpital zakupi tomograf komputerowy dla SOR-u, zostanie zmodernizowany system cyfrowej archiwizacji i przesyłu zdjęć rentgenowskich. W ramach tego projektu zostaną zakupiony aparaty USG, dwa defibrylatory oraz inny konieczny sprzęt.

Mam ogromną nadzieję, że realizacja tego projektu przyczyni się do mniejszych kolejek na SORze, mam dużo sygnałów od pacjentów z Chojnic, Człuchowa, że sporo czasu oczekują na potrzebną pomoc w nagłych wypadkach. Każda modernizacja, która się przyczyni do usprawnienia obsługi pacjenta, lepszej i szybszej diagnostyki jest bardzo pożądana. Serdecznie gratuluję Panu Dyrektorowi, dziękuję rządowi w osobie Pana wojewody za wsparcie mniejszych ośrodków szpitalnych. Chojnicka lecznica obsługuje dwa powiaty, chojnicki i człuchowski, dojeżdżają do nas pacjenci z powiatów bytowskiego, kościerskiego, sępoleńskiego. Chojnicki szpital musi mieć najlepszy sprzęt i świetną kadrę, powiedział poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński.

Relacje medialne:

weekendfm.pl

chojnice24.pl

Fotografia pochodzi ze strony weekendfm.pl.