Święto Wojska PolskiegoŚwięto Wojska Polskiego

W przededniu rocznicy Cudu nad Wisłą, wspaniałego zwycięstwa polskiego oręża nad nawałą bolszewickiej armii w 1920 roku pod Warszawą, żołnierze z 34 Chojnickiego Batalionu Radiotechnicznego uczcili Święto Wojska Polskiego.

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wziął udział w uroczystym apelu w jednostce w Nieżychowicach. Oficerowie, podoficerowie i żołnierze otrzymali awanse i promocje, odznaczenia z rąk dowódcy batalionu ppłk Marcina Pysiewicza.

Poseł przekazał życzenia dla oficerów, żołnierzy i pracowników cywilnych jednostki, nawiązując do historii polskiego oręża.

Panie i Panowie Oficerowie, Podoficerowie, Żołnierze, Pracownicy 34 Chojnickiego Batalionu Radiotechnicznego w Nieżychowicach.

W dniu rocznicy wielkiej wiktorii polskiego oręża nad bolszewicką nawałą, która miała zniszczyć młode, świeżo odrodzone polskie państwo, w dniu Cudu nad Wisłą- Święta Wojska Polskiego chciałbym Państwu przekazać najserdeczniejsze wyrazy wdzięczności i uznania za Waszą służbę i pracę.

Macie piękne wzorce w historii naszego wspaniałego wojska: rycerze I Rzeczypospolitej, powstańcy, legioniści walczący o niepodległość naszej Ojczyzny i broniący jej w 1920 roku, żołnierze września 1939 roku, partyzanci Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Batalionów Chłopskich, żołnierze wyklęci, to wzorce miłości do Ojczyzny, honoru i wiary w Boga. Bądźcie jak oni- pełni wiary, silni, oddani sprawie państwa, zawsze gotowi do obrony Ojczyzny i Polaków.

Z całego serca dziękuję za Waszą służbę i codzienną pracę, życzę wielu sukcesów w służbie w Wojsku Polskim oraz w życiu osobistym.

dsc 0350dsc 0341 Ix4c0gY