Uroczystości rocznicoweUroczystości rocznicowe

W dniu dzisiejszym (8 grudnia) w pierwszą rocznicę śmierci śp. poseł Jolanty Szczypińskiej z inicjatywy posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego /prezesa Zarządu Okręgowego okręgu 26 Słupsk/ w Słupsku odbyły się uroczystości rocznicowe.

Uroczysta Msza święta w intencji śp. poseł Jolanty Szczypińskiej została odprawiona w kościele pw.Królowej Różańca Świętego o godzinie 13.00. Ksiądz proboszcz Ryszard Król wspominał Jolantę Szczypińską jako osobę bardzo oddaną parafii i wspierającą finansowo potrzeby materialne kościoła.

Po Mszy świętej uczestnicy uroczystości udali się pod budynek przy ulicy Lutosławskiego 33, gdzie przez wiele lat mieściło się biuro poselskie Jolanty Szczypińskiej, w którym pracowała jako parlamentarzystka. Na ścianie budynku została wmurowana tablica upamiętniającą posłankę. Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński, odczytał list kierowany do uczestników uroczystości przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Poseł powiedział m.in., że tablica pamiątkowa na budynku biura poselskiego to początek i będzie zabiegał o to, żeby w Słupsku była ulica imienia poseł Jolanty Szczypińskiej. Tablicę odsłonił poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński oraz Agnieszka Kaczmarska Szef Kancelarii Sejmowej, która złożyła wieniec w imieniu marszałka Sejmu Elżbiety Witek.

W Auli Akademii Pomorskiej odbyła się premiera filmu zrealizowanego przez redaktorów TVP Gdańsk, „Ja się nie upominam o siebie”- reportażu o Jolancie Szczypińskiej. W reportażu posłankę wspominali m.in. prezes Jarosław Kaczyński, marszałek Elżbieta Witek, współpracownicy ze Słupska, poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński. Jeden wspólny mianownik łączył prawie wszystkie wypowiedzi, to była ciepła, serdeczna osoba, wrażliwa na cierpienie i krzywdę słabych, oddana sprawie, walcząca o innych, swoje sprawy zostawiając na później. Zawsze uśmiechnięta, pogodna mimo wielu ciężkich doświadczeń życiowych i wieloletniej walki z nowotworem. Taką pozostanie w naszej pamięci…. .

Wieczorem do Słupska przyjechała marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która wraz z posłem Aleksandrem Mrówczyńskim złożyła kwiaty przed odsłonięta tablicą oraz pomodliła się przy grobie Jolanty Szczypińskiej.

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację dzisiejszych uroczystości. Dziękuje bardzo członkom Zarządu Okręgowego Okregu26 Słupsk, dziękuję wojewodzie Mariuszowi Łuczykowi, pani prezydent miasta Słupsk Krystynie Danileckiej- Wojewódzkiej za wszelką okazaną pomoc i wsparcie przy organizacji uroczystości rocznicowych.

Aleksander Mikołaj Mrówczyński, poseł na Sejm RP

list-prezesa-slupsk.pdf

LB1 8529.viewLB1 8119 1.viewLB1 8128.viewLB1 8505.viewLB1 8509.viewLB1 8536.viewLB1 8572.viewLB1 8583.viewLB1 8652.view