Przekazanie wozów bojowych dla OSPPrzekazanie wozów bojowych dla OSP

W dniu dzisiejszym (24 lutego) miało miejsce uroczyste wprowadzenie do służby i symboliczne przekazanie druhom z OSP Ogorzeliny i OSP Swornegacie kluczy do nowych wozów bojowych. Uroczystości odbywały się w Ogorzelinach. Posła na Sejm Aleksandra Mikołaja reprezentował dyrektor biura Wojciech Rolbiecki.

W uroczystościach wziął udział wojewoda pomorski Dariusz Drelich, komendant wojewódzki PSP nadbrygadier Tomasz Komoszyński, władze samorządowe oraz druhny i druhowie z całej gminy Chojnice. W swoim wystąpieniu wojewoda Dariusz Drelich podkreślił wielką rolę nienotowanego w historii III RP rządowego wsparcia finansowego na rzecz OSP w Polsce. Wojewoda dziękował druhom i druhnom za ich pracę i poświęcenie. Generał Komoszyński mówił o wielkich zasługach posła Aleksandra Mrówczyńskiego, który bardzo aktywnie lobbował i wspierał montaż finansowy zakupu dwóch wozów bojowych (koszt jednostki to około 850 tys. PLN).

Wojciech Rolbiecki przekazał serdeczne życzenia od posła dla druhen i druhen zgromadzonych w Ogorzelinach. Podziękował za ich służbę, pracę na rzecz mieszkańców gminy Chojnice. Podkreślił wielką pracowitość członków OSP, którzy bardzo angażują się w życie swoich jednostek, co jest fenomenem bo coraz mniej osób angażuje się w życie społeczne i działalność charytatywną. Z jednej strony życzę Państwu, a by ten sprzęt służył Wam, abyście z niego korzystali, ale z drugiej strony mam świadomość, że każda Wasza interwencja wiąże się z jakaś tragedią ludzką, katastrofą- powiedział Wojciech Rolbiecki.

Komendant Gminnej OSP przekazał podziękowania dla posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego za pomoc i wsparcie przy zakupie wozów bojowych.

20200224 12304820200224 12394620200224 124410

  podziekowanie-strazacy.pdf