Prezydent Andrzej Duda w LęborkuPrezydent Andrzej Duda w Lęborku

Prezydent Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach prezydenckich, w ramach kampanii prezydenckiej 8 czerwca odwiedził Lębork. Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wraz z liczną delegacją członków komitetu terenowego Prawa i Sprawiedliwości uczestniczył w spotkaniu z prezydentem.

Podczas spotkania z wyborcami prezydent podkreślił jak ważne dla rozwoju Polski są ważne duże inwestycje infrastrukturalne. Andrzej Duda wspomniał o swoim autorskim pomyśle realizowanym wraz z Ministerstwem Infrastruktury rewitalizacji, modernizacji 200 przystanków kolejowych w całej Polsce. Bardzo ważna deklaracja padła z ust prezydenta dotycząca budowy trasy szybkiego ruchu S6, łączącej Trójmiasto ze Szczecinem: Premier zgodził się, żeby uczynić tę drogę częścią tego, co nazwaliśmy planem Dudy, czyli tych inwestycji, które będą się znajdowały pod moim szczególnym protektoratem.

Andrzej Duda zwrócił również uwagę zgromadzonych na rynku w Lęborku wyborców, aby przestrzegać zasad sanitarnych wynikających z obostrzeń związanych z pandemią. Dziękował rządowi, za podjęte szybko działania oraz niezwykle sprawne działania służb sanitarnych, lekarzy, które ustrzegły nas przez tym co działo się w krajach Europy zachodniej. Dodał, że w Polsce „na szczęście dla nikogo nie zabrakło miejsca w szpitalu, szpitale jednoimienne zdały egzamin, na szczęście dla nikogo nie zabrakło respiratora, na szczęście nie trzeba było wybierać, żeby respirator dać młodszemu, a odmówić go seniorowi".

20200608 192350 res