Premier Mateusz Morawiecki w ChojnicachPremier Mateusz Morawiecki w Chojnicach

W dniu dzisiejszym (05.07) w Chojnicach gościł premier, Mateusz Morawiecki. Premier przekazał symboliczne czeki, promesy z wsparciem dla samorządowców powiatu chojnickiego i człuchowskiego. Samorządowcy spotkali się w chojnickim Centrum Edukacyjno- Wdrożeniowym.

Premier w trakcie swojego wystąpienia mówił, że rząd chce wspierać ze środków budżetu państwa samorządy, które mają pomóc w realizacji lokalnych inwestycji i złagodzić wpływ wyhamowania gospodarki. Temu ma służyć Fundusz Inwestycji Lokalnych- swoista tarcza dla samorządów.

Mateusz Morawiecki powiedział: Wśród wielu inwestycji, również takich, które bezpośrednio wspiera rząd, jest jedna związana z Towarzystwem Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach, o której mówił mi pan poseł Aleksander Mrówczyński - jak jest ważna. Znam historię tej bardzo ważnej inwestycji. Więc z tego miejsca chcę też powiedzieć "dziękuję bardzo" panu posłowi, bo bardzo mocno zabiegał o to. Zdecydowaliśmy się na przeznaczenie jednego miliona złotych dodatkowo, oprócz tych wszystkich kwot, które za chwilę będziemy przeznaczać - dla hospicjum.

Milion złotych trafia do TPH, na dokończenie inwestycji budowy hospicjum stacjonarnego. To wielki sukces posła Aleksandra Mrówczyńskiego, który od kilku lat zabiegał o wsparcie wysiłków pań z TPH.

Prosto z Chojnic poseł Aleksander Mrówczyński wraz z premierem pojechali do Czarnego, do szkoły im. Danuty Siedzikówny- „Inki”, gdzie premier mówił m.in. o stworzeniu „funduszu patriotycznego”, który miałaby wspierać stowarzyszenia i fundacje zajmujące się szerzeniem myśli patriotycznych. Premier i poseł złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą patronkę szkoły.

 Relacja KPRM

KPRM

 20200705 16012420200705 15580320200705 15581020200705 160522

Relacja KPRM: