Poświęcenie krzyża we WładysławkuPoświęcenie krzyża we Władysławku

W dniu 13 maja, poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński uczestniczył w uroczystości poświęcenia przydrożnego krzyża w miejscowości Władysławek w gminie Chojnice.

Krzyż powstał z inicjatywy mieszkańców (w głównej mierze rolników), którzy po ubiegłorocznych żniwach rozmawiając o słabych plonach i niejednokrotnie konieczności obsiewania po kilka razy tej samej uprawy, zaproponowali postawienie nowego krzyża w miejscu dostępnym dla każdego mieszkańca sołectwa, niedaleko miejsca, gdzie jeszcze przed wojną stał inny krzyż.
Inicjatywę postawienia krzyża zainicjowali i koordynowali przy pomocy wielu osób dobrej woli Państwo Misztal, którzy zaangażowali się finansowo w powstanie krzyża i zagospodarowanie otoczenia.
W dniu 100. rocznicy Objawień Maryjnych w Fatimie oraz 20. rocznicy powołania Parafii pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej, krzyż został poświęcony przez księdza Marian Knut, wikariusza parafii. Od spotkania pod krzyżem będą rozpoczynały się kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, które w tym roku przypadają na 22, 23, 24 maja.