Polska jest jednaPolska jest jedna

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wraz z członkami Komitetu Terenowego Prawo i Sprawiedliwość Chojnice, 1 lipca wziął udział w V Kongresie Programowym Prawa i Sprawiedliwości w miejscowości Przysucha. Polska jest jedna- takie było hasło przewodnie kongresu.

Prezes Jarosław Kaczyński przemawiając jako pierwszy podsumował działania rządu PiS. Wśród zrealizowanych obietnic wyborczych znalazły się program Rodzina 500+, reforma edukacji, uszczelnienie systemu podatkowego i wiele innych. Jednocześnie wskazał na dalszą konieczność prac nad konieczną i trudną reformą sądownictwa i opieki zdrowotnej. Podkreślał, że Prawo i Sprawiedliwość jest i była partią wolności i nie będzie nigdy i nikomu tej wolności ograniczać.

Jako kolejny na mównicy stanął wicepremier Mateusz Morawiecki, który podsumował osiągnięcia ekonomiczne i wskazał, że kolejne lata będą dalszym budowaniem mocnej pozycji Polski na gospodarczej arenie międzynarodowej, wzmacnianiem kluczowych gałęzi przemysłu. Jednym z priorytetowych celów w najbliższym czasie ma być budowa Centralnego Portu Lotniczego, który będzie impulsem do rozwoju państw Europy środkowej. Z kolei budowa trasy via Carpatia ma stać się impulsem do rozwoju wschodniej części naszego kraju.

W dalszej kolejności głos zabierali wicepremier Jarosław Gowin i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Relacja z kongresu:

http://pis.org.pl/aktualnosci/jest-w-nas-wiara-w-przyszlosc-i-w-polske

IMG 20170701 134855IMG 20170701 113120