Pod biało - czerwoną w BrusachPod biało - czerwoną w Brusach

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wziął udział w przemarszu ze stumetrową flagą Rzeczypospolitej Polskiej w Brusach.

Akcja zainicjowana przez działacza Prawa i Sprawiedliwościowi, radnego Rady Powiatu Chojnickiego, nauczyciela z Brus, Marka Rodzenia odbywa się już kolejny rok. Władze samorządowe, nauczyciele, ale przede wszystkim licznie zgromadzeni uczniowie, młodzież są głównymi i najważniejszymi uczestnikami tego przedsięwzięcia.

Przemarsz ulicami Brus zgromadził kilkuset uczniów, miał bardzo podniosłą atmosferę  - młodzież śpiewała pieśni patriotyczne. Przy wyremontowanym budynku tzw. „starej szkoły”, który od 30 czerwca jest Centrum Usług Społecznych (relacja z otwarcia) odbyło się postawienie flagi narodowej na maszt. Miasto i Gmina Brusy uczestniczyły w projekcie „Pod Biało – Czerwoną” pod patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawickiego. W gminach, których mieszkańcy najliczniej uczestniczyli w głosowaniu zostały zakupione maszty flagowe przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

To była piękna lekcja patriotyzmu, biało – czerwona łączy, jednoczymy się pod polskim sztandarem. Serdecznie gratuluję organizatorom tegorocznej akcji. Cieszy mnie bardzo, że tak licznie młodzież uczestnicy w tej akcji. Niech żyje Polska!- podsumował Aleksander Mikołaj Mrówczyński.

Fotografie pochodzą ze strony UM Brusy

 przem 18przem 14przem 4 4przem 21przem 20 20przem 25