Nowy wóz bojowy dla OSP KoczałaNowy wóz bojowy dla OSP Koczała

7 października druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koczale otrzymali nowy wóz bojowy. Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński uczestniczył w uroczystości przekazania i wprowadzenia do służby nowego pojazdu.

Średni wóz bojowy na podwoziu VOLVO kosztował 825 tysięcy złotych; 523 tysiące złotych pochodziły z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, 280 tysięcy otrzymano z krajowego systemu ratowniczo- gaśniczego, pozostałą kwotę przekazał samorząd powiatu człuchowskiego.

Poseł przekazał gratulacje na ręce prezesa OSP Koczała Mateusza Kułynycza, dziękując jednocześnie za zaangażowanie druhów w ratowanie życia, zdrowia i mienia mieszkańców gminy Koczała.

OSP Koczała jest kolejną jednostką w województwie pomorskim, która została wyposażona w nowy wóz bojowy. Rząd Zjednoczonej Prawicy konsekwentnie realizuje zmianę w postrzeganiu Ochotniczych Straży Pożarnych i ich roli w służbie mieszkańcom małych miejscowości. To ochotnicy są zwykle pierwsi na miejscu wypadku, pożaru, to oni pierwsi usuwają powalone przez wichurę drzewo i wypompowują wodę z zalanych pomieszczeń. Bez odpowiedniego sprzętu, wyposażenia, przeszkolenia nie są w stanie wypełniać swoje zaszczytnej, społecznej służby. Od kilku lat to się zmienia na korzyść strażaków ochotników- powstają nowe remizy, jednostki są coraz lepiej wyposażone i wyszkolone.

DSC 0259DSC 0201DSC 0202DSC 0231DSC 0230DSC 0252