Nowy sprzęt dla WSSE w GdańskuNowy sprzęt dla WSSE w Gdańsku

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński uczestniczył (18.01) w uroczystym przekazaniu sprzętu dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Gdańsku. Sprzęt, który pozyskała WSSE dzięki dotacji Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 będzie służył do sekwencjonowania RNA Sars-Cov-2.

Dzięki nowoczesnemu sprzętowi tworzymy najlepszy system opieki. Urządzenie do sekwencjonowania RNA ułatwia monitorowanie sytuacji epidemicznej w Pomorskiem. Dzięki niemu będziemy mogli skuteczniej przewidywać dalszy przebieg epidemii - powiedział wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Sprzęt ten pozwoli badać próbki i analizować na bieżąco sytuację epidemiologiczną, przewidywać dynamikę i przeciwdziałać skutecznie dalszemu rozwojowi zagrożenia. Województwo pomorskie jest liderem badań nad Sars-Cov-2. Rządowe wsparcie pozwoli jeszcze lepiej i skutecznie przeciwdziałać rozwojowi pandemii.

Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Gdańsku jako jedna z pierwszych wojewódzkich stacji w Polsce przystąpiła do przekazywania materiału klinicznego do sekwencjonowania i od początku programu badań największa liczba wariantów alarmowych Sars-Cov-2 jest rozpoznawana właśnie w województwie pomorskim.

272018982 296975789139485 8762858639124752 nsprzt covid