Obchody rocznicy katastrofy w SmoleńskuObchody rocznicy katastrofy w Smoleńsku

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński uczestniczył w centralnych obchodach VI rocznicy Katastrofy Smoleńskiej w Warszawie. O 8.00 parlamentarzyści PiS uczestniczyli we mszy świętej, która odbyła w kościele seminaryjnym pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca. Następnie delegacja posłów Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość udała się na Powązki Wojskowe, gdzie przy pomniku upamiętniającym tragedię modlono się w intencji ofiar katastrofy. Na grobach uczestników tragicznej delegacji wieńce i kwiaty złożyli Pani premier Beata Szydło, ministrowie, marszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści PiS z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim na czele. Prezydent RP Andrzej Duda dokonał odsłonięcia tablicy na Pałacu Prezydenckim poświęconej Prezydentowi profesorowi Lechowi Kaczyńskiemu. Ostatnim punktem dzisiejszych obchodów był Marsz Pamięci po wieczornej mszy świętej w Archikatedrze świętego Jana Chrzciciela i wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego przed Pałacem Prezydenckim.

Już o 8.41 przedstawiciele Biura Poselskiego Posła na Sejm Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego- Mateusz Wróblewski i Marek Rodzeń uczestniczyli w uroczystościach okolicznościowych w Brusach. Przy rondzie im. Macieja Płażyńskiego znajduje się tablica pamiątkowa poświecona tragicznym wydarzeniom 10 kwietnia 2010 roku. Władze miejskie na czele z Panem burmistrzem Brus Witoldem Ossowskim złożyły kwiaty pod tablicą.

Kilkaset osób uczestniczyło we mszy świętej w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku. Msza święta została odprawiona przez księdza Jerzego Sikorę, proboszcza parafii pod wezwaniem Świętej Jadwigi Królowej Polski w Chojnicach. Homilię wygłosił ksiądz doktor Marian Knut. Msza święta, jak co roku w dniu rocznicy Katastrofy Smoleńskiej zgromadziła wiernych, którzy modlili się w intencji tych wszystkich, którzy lecieli uczcić pamięć zamordowanych z rozkazu Stalina polskich oficerów w Katyniu.

Po mszy świętej odbyły się uroczystości przy tablicy upamiętniającej katastrofę w Smoleńsku. Okolicznościowe przemówienie przy tablicy upamiętniającej ofiary tragicznego lotu w imieniu Pana posła na Sejm RP Aleksandr Mikołaja Mrówczyńskiego odczytał dyrektor biura poselskiego Wojciech Rolbiecki.

 Relację ze mszy świętej przygotował zespół Chojnice.TV:

http://chojnice.tv/wideo-2362-Msza_Św._z_parafii_Św._Jadwigi_Królowej_Polski_w_Chojnicach_-_10.04.2016

Uroczystości pod tablicą:

http://www.chojnice.tv/wideo-2361-Oddali_ho%C5%82d_ofiarom_katastrofy_pod_Smole%C5%84skiem

Przemówienie:

przemowienie-10-kwietnia.PDF

msza 1

IMG 1147

IMG 1156

msza