Lokalne Partnerstwa ds. WodyLokalne Partnerstwa ds. Wody

W dniu wczorajszym (20.09) w chojnickim CEW-ie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Pomorski Urząd Wojewódzki dotyczące ogólnopolskiego programu wdrażanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi- Lokalne Partnerstwa ds. Wody.

Spotkanie prowadził II wicewojewoda pomorski Aleksander Jankowski, który zapoznał zgromadzonych przedstawicieli samorządów, instytucji związanych z gospodarka wodną, rolników z założeniami Lokalnych Partnerstw ds. Wody. Posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego na spotkaniu reprezentowała sekretarz biura poselskiego Barbara Urbańska.

W dzisiejszych czasach niedoborów wody, długotrwałych susz oraz obniżenia poziomu wód gruntowych w Polsce, wszyscy mamy świadomość jak ważna dla gospodarki, ale przede wszystkim rolnictwa jest woda. Rząd Zjednoczonej Prawicy będąc podejmuje działania, mające na celu przede wszystkim diagnozę problemu na poziomie gmin, zapewnienie finansowania koniecznych inwestycji dla m.in. retencji wody. Na ten cel ma być zapewnione prawie 300 mln euro w budżecie na rok 2023, beneficjentem środków finansowych maja być gminy.

LPW- informacje