Konwencja w SłupskuKonwencja w Słupsku

12 września w Słupsku z udziałem prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz kandydatów do parlamentu z okręgu 26 Gdynia odbyła się konwencja, na której oficjalnie zaprezentowano kandydatów do Sejmu i Senatu RP.

W czwartkowy wieczór do Słupska zjechali członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości z powiatów bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, kartuskiego, kościerskiego, lęborskiego, puckiego, wejherowskiego, słupskiego i z miasta Gdyni i Słupsk. Wypełniona sala gorącymi brawami przywitała prezesa Jarosława Kaczyńskiego, którego w imieniu Zarządu Okręgu 26 Słupsk powitał poseł Aleksander Mrówczyński. Aleksander Mrówczyński wspominał śp. poseł Jolantę Szczypińską, która odeszła od nas w grudniu 2018 roku.

Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu mówił między innym o tym, że rząd Zjednoczonej Prawicy stwarza warunki do rozwoju gospodarczego, by Polska mogła w każdym miejscu realizować przedsięwzięcia, które wyniosą nasz kraj do góry i pozwala na sprawiedliwy podział wytworzonych dóbr. Przez prawie 30 lat postkomunizmu w Polsce do podziału tych dóbr było dopuszczona tylko wąska uprzywilejowana grupa nomenklatury, która wprowadziła model państwa latynoamerykańskiego, postkolonialnego, Prawo i Sprawiedliwość zmieniło te realia, wprowadzając model Polski solidarnej, opiekującego się najsłabszymi, wspierającego polskie rodziny, emerytów.

Prezes Kaczyński mówił o przedsięwzięciach realizowanych z publicznych pieniędzy na Pomorzu- rozwój portu gdyńskiego, budowa S6, wsparcie dla Akademii Pomorskiej w Słupsku, te wszystkie inwestycje stwarzają warunki do rozwoju gospodarczego państwa oraz służą poprawie bytu Polaków.

Jarosław Kaczyński mówił również o tym, że model rodziny jaki jest w Polsce i o którym mówi Prawo i Sprawiedliwość to mężczyzna i kobieta oraz dzieci.

slupskIMG 5029