Konferencja prasowa posłaKonferencja prasowa posła

W dniu 3 czerwca, poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wraz z członkami Komitetu Terenowego Chojnice odbył konferencję prasową. Poseł poruszył kilka tematów związanych z pracami w Sejmie, między innymi sprawy dotyczące infrastruktury, audytu po rządach koalicji PO- PSL oraz fotoradarów stacjonarnych dotychczas obsługiwanych przez straże gminne. Pan poseł powiadomił również przedstawicieli mediów o działaniach podjętych dla budowy ścieżki rowerowej wzdłuż drogi krajowej 22. W związku z inwestycjami drogowymi i planami dotyczącymi ich realizacji 14 czerwca Pan poseł będzie gościł Dyrektora GDDKiA z Gdańska.

Bartosz Bluma skupił się w swoim wystąpieniu na tematyce miejskiej- realizacja budżetu za rok 2015 i kwestią przeszacowanych (kolejny raz) o prawie 50% dochodów ze sprzedaży mieszkań ZGM-u oraz wezwania Wojewody Pomorskiego Pana Dariusza Drelicha do wygaszenia przez Radę Miejską w Chojnicach mandatu radnego Mirosława Janowskiego. Kolega Bluma przedstawił stanowisko komitetu w tym temacie- oczekujemy, że radny Mirosław Janowski zrzeknie się honorowo mandatu, jako doświadczony i wieloletni radny na pewno wie, co w takiej sytuacji powinien zrobić.

Andrzej Dolny przedstawił informacje na temat efektów obowiązywania tzw. ustawy o ochronie ziemi rolnej oraz stanowisko głównego lekarza weterynarii o tym, że w Polsce nie ma już ognisk afrykańskiego pomoru świń.

Wojciech Rolbiecki przedstawił plany Komitetu Terenowego na najbliższy czas-  wyjazd na Zjad Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości  Okręgu numer 26w Rumii, gdzie spotkają się przedstawiciele wszystkich powiatów wchodzących w skład 26 okręgu wyborczego. Podczas zjazdu zostaną wybrani delegaci na Kongres Wyborczy PiS w dniu 2 lipca. Kandydatami do wyborów na delegatów na Kongres Wyborczy z Chojnic będą Bartosz Bluma i Marcin Wałdoch. Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński z racji pełnionej funkcji jest delegatem z klucza.

Fotografia z portalu chojnice24.pl