Jubileusz chojnickiego szpitalaJubileusz chojnickiego szpitala

W dniu dzisiejszym (28 października) odbyły się uroczystości jubileuszu XX- lecia funkcjonowania Szpitala Specjalistycznego im. J.K. Łukowicza w nowej siedzibie, przy ulicy Leśnej w Chojnicach.

Posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego na uroczystościach reprezentował radny Rady Powiatu Chojnickiego, członek Komisji Zdrowia Marek Rodzeń.

Radny w imieniu posła przekazał wyrazy uznania dla pracowników szpitala, podziękowania za pracę i poświęcenie oraz gratulacje z okazji Jubileuszu. Na ręce dyrektora placówki, doktora Macieja Polasika przekazał pamiątkowy grawerton z życzeniami.

Chojnicki szpital cały czas się rozwija, powstają nowe oddziały, szpital otrzymuje coraz lepsze wyposażenie i sprzęt diagnostyczny. Dzięki osobistemu zaangażowaniu i pomocy posła Aleksandra Mrówczyńskiego udało się wydzielić autonomiczny odział urologii i urologii onkologicznej, który funkcjonował w ramach oddziału chirurgicznego. Aktywność posła była kluczowa przy pozyskaniu środków na zakup nowoczesnego tomografu komputerowego, który od sierpnia br. pomaga w diagnostyce pacjentów - informacja.

Uczestnicy uroczystości otrzymali okolicznościowe wydawnictwa związane z historią szpitala.

IMG 20221028 WA0009IMG 20221028 WA0008