Dni Honorowego KrwiodawstwaDni Honorowego Krwiodawstwa

W minioną sobotę 26 listopada, poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński wraz z asystentem społecznym Bartoszem Blumą  wziął udział w Dniach Honorowego Krwiodawstwa. Tegoroczna akademia Zarządu Chojnickiego PCK odbyła się w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach.

W uroczystości główną rolę odegrali Ci, którzy oddając swoją krew przyczyniają się do bezinteresownego ratowania życia innych. Na szczególne docenienie zasługuje osoba Pana Ludwika Czerniejewskiego, który oddał już w swoim życiu ponad 100 litrów krwi. Wśród zebranych gości obecni byli samorządowcy z całego powiatu, zaproszeni goście, przedstawiciele lokalnych mediów oraz gospodarz szkoły Pani dyrektor Barbara Leszczyńska. W związku z uroczystą galą uczniowie szkoły przygotowali szereg występów artystycznych.

Zarząd chojnickiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża przedstawił zebranym informacje podsumowujące ostatni rok honorowego krwiodawstwa w Chojnicach.

Głównym wydarzeniem tego dnia było wręczenie dyplomów oraz nagród dla zebranych dawców krwi. Posła szczególnie zaskoczyła spora ilość osób młodych dawców, co napawa optymizmem na przyszłość.

 Aleksander Mikołaj Mrówczyński wręczył nagrody najmłodszym dawcom krwi podkreślając dar ich serca dla innych ludzi. Zabierając głos docenił poświecenie osób, które bezinteresownie pomagają innym i zachęcał wszystkich do propagowania honorowego krwiodawstwa w swoich środowiskach. Wspomniał o wielu akcjach, w czasie których wiele osób spontanicznie decyduje się na honorowe krwiodawstwo. Przypomniał chociażby o ostatniej akcji zorganizowanej przy Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach w dniu 20 listopada, kiedy ponad 100 osób zdecydowało się honorowo oddać krew.

W kuluarach spotkania wspólnie z samorządowcami i Panem dr. Stefanem Kwiatkowskim dyskutowano na temat przyszłości punktu krwiodawstwa w Chojnicach i możliwościach powiększenia grona honorowych dawców krwi.

IMG 20161126 110308IMG 20161126 105858posel mlodzi dawcyIMG 20161126 105926IMG 20161126 104113posel ludwik czerniejewski