XVIII sesja Rady Powiatu ChojnickiegoXVIII sesja Rady Powiatu Chojnickiego

25 sierpnia, poseł na Sejm Aleksander Mikołaj Mrówczyński uczestniczył w obradach XVIII sesji Rady Powiatu Chojnickiego. Aleksander Mrówczyński był trzykrotnie wybierany do Rady Powiatu Chojnickiego ( w 2006, 2010 i 2014 roku). Po uzyskaniu mandatu posła na Sejm RP zrezygnował z  mandatu radnego Rady Powiatu Chojnickiego. Problemy związane z kompetencjami Rady Powiatu i Zarządu Powiatu są posłowi bardzo dobrze znane (szczególnie szkolnictwo w zakresie szkół średnich).

Poseł korzystając z okazji obecności na sesji zapytał starostę Stanisława Skaję o budzące ogromne kontrowersje konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach i obsadzeniu komisji konkursowej.

Przewodniczący Rady Powiatu korzystając z obecności posła zapytał czy radni mogą zadać posłowi pytania. Radni skorzystali ze zgody posła i zadali około 20 bardzo różnych pytań- od zmian kompetencji kuratorów oświaty, przez nominowanie nowego komendanta KPP w Chojnicach, reformy szkolnictwa, prac Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwiązywania problemów mieszkańców „Polski powiatowo- gminnej” którego Aleksander Mrówczyński jest założycielem i przewodniczącym, apel pamięci w którym są wymienione ofiary katastrofy w Smoleńsku (między innymi prezydenci Ryszard Kaczorowski, prof. Lech Kaczyński).     

Wicestarosta zaapelował do posła o pomoc w sprawie odzyskania pieniędzy z tytuły porozumienia z prywatnym inwestorem przy realizacji ronda biszkoptowego w Chojnicach.

Poseł w trakcie odpowiedzi na zadane pytania podkreślił wagę „dobrej zmiany”, hasła przewodniego kampanii Prawa i Sprawiedliwości w 2015 roku. Zmiany są widoczne gołym okiem- wsparcie polskiej rodziny, reforma szkolnictwa, większa liczba urodzeń dzieci, wyraźny spadek bezrobocia, większa ściągalność podatku VAT.