VI Zaborska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych "Ty i Ja" w BrusachVI Zaborska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych "Ty i Ja" w Brusach

W dniu 7 września, sekretarz posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego Mateusz Wróblewski reprezentował posła na zakończeniu VI Zaborskiej Olimpiadzie Sportowej Osób Niepełnosprawnych „Ty i Ja”.

Olimpiada odbywała się na Stadionie Miejskim w Brusach przy pięknej, słonecznej pogodzie. W zawodach wzięło udział prawie 300 sportowców z czterech województw (pomorskie, kujawsko– pomorskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie). Sportowcy konkurowali w dziewięciu konkurencjach (bieg na 100 m, pchnięcie kulą, rzut piłką lekarską, skok w dal z rozbiegu, skok z miejsca, sztafeta 4 x 100 m, gra w dwa ognie, przeciąganie liny oraz tor przeszkód na wózkach inwalidzkich). Sekretarz posła w imieniu posła wręczył ufundowane przez posła puchary dla najmłodszego i najstarszego uczestnika olimpiady oraz życzył każdemu sportowcowi dobrej zabawy i jak najlepszych wyników w przyszłości. Wszyscy uczestnicy olimpiady doskonale bawili się, rywalizując z konkurentami i własnymi słabościami. Podczas walki na stadionie można było zobaczyć wielką radość sportowców i chęć rywalizacji w każdej konkurencji. Olimpiada przebiegała w niezwykłej atmosferze, atmosferze wspaniałej zabawy, ale przede wszystkim szacunku i życzliwości do konkurentów.