Przywrócenie posterunku Policji w LipnicyPrzywrócenie posterunku Policji w Lipnicy

Wczoraj (4 października) po 11 latach od likwidacji przez ówczesną władzę, do Lipnicy wrócił posterunek Policji. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji przywrócono mieszkańcom gminy Lipnica posterunek.

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński uczestniczył w uroczystościach oddania do użytku wyremontowanego posterunku w Lipnicy. Lipnicki posterunek jest pierwszym w województwie pomorskim, a 140- tym w Polsce przywróconym po likwidacji przez rząd PO- PSL posterunkiem Policji. W świeżo wyremontowanym i oddanym do dyspozycji funkcjonariuszy budynku, już w latach 20-tych ubiegłego wieku była siedziba policji. Remont i wyposażenie posterunku został sfinansowany w 2/3 (100 tysięcy) z budżetu państwa, a 50 tysięcy przekazał samorząd gminy Lipnica.

W trakcie swojego wystąpienia poseł dziękował rządowi za przywracanie posterunków, za to, że zwiększa się bezpieczeństwo w Polsce "gminno- powiatowej", że mieszkańcy mniejszych miejscowości przestają czuć się wykluczeni i i policjanci nie muszą do nich jechać z Bytowa czy Miastka.

615aec81e034f o large615aec5ef1233 o largePOLICJA2366 172253