Przekazanie wozu bojowego dla OSP Stare GronowoPrzekazanie wozu bojowego dla OSP Stare Gronowo

10 września w Starym Gronowie odbył się uroczysty apel z okazji przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Stare Gronowo.

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński uczestniczył w uroczystościach, które zgromadziły samorządowców, ochotników z OSP oraz Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbrygadiera Piotra Sochę i doradcę wicewojewody pomorskiego Mariusza Łuczyka- Wojciecha Dudę.

Aleksander Mikołaj Mrówczyński otrzymał podziękowania od prezesa OSP w Starym Gronowie Mariana Dubickiego za zaangażowanie i pomoc w pozyskaniu nowego wozu bojowego.

Jest to wóz nowoczesny, bardzo dobrze wyposażony, dlatego w tych akcjach, nie były to duże akcje, ale naprawdę świetnie się sprawdzał. Jest nieporównywalny z wozem, który posiadaliśmy do tej pory. Po prostu star był bardzo awaryjny, jechaliśmy na akcję i martwiliśmy się o efekt tej akcji, czy w ogóle dojedziemy, jak się sprawdzi w akcji samej, a ten wóz jest pod względem technicznym naprawdę bardzo dobrym wozem- powiedział w trakcie uroczystości prezes OSP.

Poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński jest bardzo zaangażowany w we wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki zaangażowaniu posła nowe wozy bojowe trafiły m.in. do OSP w Rytlu, Swornegaciach, Ogorzelinach, kolejny wóz trafi do OSP w Leśnie. Dzięki działaniom posła wsparcie na rozbudowę otrzymały projekty remizy w Krzyżu oraz Leśnie.

IMG 20200913 WA0017IMG 20200913 WA0009IMG 20200913 WA0012IMG 20200913 WA0013IMG 20200913 WA0020