Pomoc dla seniorówPomoc dla seniorów

Szanowni Państwo, w związku z epidemią koronawirusa i wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego apeluję do wszystkich Państwa o stosowanie się do zaleceń i komunikatów służb rządowych, SANEPID-u oraz władz samorządowych.

Bardzo proszę o solidarność w tym trudnym czasie próby. Ze szczególną prośbą zwracam się do Rodziców dzieci, które nie będą chodziły do szkoły, niech Wasze dzieci pozostaną w domach i ten czas wykorzystają do nauki własnej, samodzielnej, pod Waszym okiem, pod okiem starszego rodzeństwa. Nauczyciele w miarę możliwości technicznych będą przykazywali zadania i informacje drogą elektroniczną.

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w zakupach, poszukują informacji bardzo proszę o kontakt z biurem poselskim, postaramy się zorganizować pomoc. Jeżeli wiecie, że w Waszym otoczeniu są osoby starsze, które wymagają pomocy, opieki również proszę o takie informacje.

Unikajcie niepotrzebnego ryzyka, nie wychodźcie bez potrzeby na zakupy, na spacery, unikajcie dużych skupisk ludzi. To najprostsza, ale jednocześnie najbardziej skuteczna forma ochrony przed zachorowaniem. Profilaktyka i zdrowy rozsądek są najważniejsze w tym trudnym czasie. Bardzo proszę o korzystanie z oficjalnych kanałów informacyjnych telewizji, radio oraz stron internetowych rządu, SANEPID-u. W przestrzeni publicznej pojawia się wiele niepotwierdzonych, wręcz kłamliwych informacji, które mogą wprowadzić niepotrzebny chaos i strach.

W Chojnicach w pomoc oprócz służb i jednostek samorządu dedykowanych ustawowo, w pomoc zaangażowali się Rycerze Kolumba. Dziękuję wszystkim Państwu, za Waszą pracę i gotowość do niesienie pomocy. To dla nas wszystkich czas próby, czas w którym powinniśmy się jednoczyć, w pomocy słabszym oraz w modlitwie.

Aleksander Mikołaj Mrówczyński, poseł na Sejm RP

Telefon do biura poselskiego: 886170018, 886170049

email: biuro@aleksandermrowczynski.org, wojrol@wp.pl

PLAKAT OGOLNY 1KV 400x272 rozkladowka 1