Msza święta w intencji siostry Adelgund TumińskiejMsza święta w intencji siostry Adelgund Tumińskiej

Poseł na Sejm RP Aleksander Mikołaj Mrówczyński i członkowie Komitetu Terenowego Prawo i Sprawiedliwość w Chojnicach, serdecznie zapraszają do wspólnej modlitwy w intencji siostry Adelgund Kunigundy Tumińskiej.

W dniu 14 lutego, o godzinie 16.30 w kaplicy świętego Boromeusza  w Chojnicach odprawiona będzie  msza święta w intencji siostry Adelgund Tumińskiej oraz wszystkich cywilnych ofiar walko o Chojnice w 1945 roku.

Przed mszą świętą uczestnicy uroczystości pomodlą się przy grobie zamordowanej siostry w ogrodzie sióstr Franciszkanek przy ulicy Wysokiej 13 oraz złożą kwiaty pod tablicą przy kaplicy świętego Boromeusza upamiętniającą tragiczne wydarzenie z 15 lutego 1945 roku.

14 lutego 1945 żołnierze Armii Czerwonej zdobyli centrum Chojnic po kilkudniowych krwawych walkach z Niemcami. Data ta jest uważana za zakończenie działań wojennych w Chojnicach. 15 lutego żołnierze sowieccy w brutalny sposób zamordowali siostrę Adelgund  Kunegundę Tumińską ze zgromadzenia sióstr Franciszkanek, która stanęła w obronie trzech napastowanych przez żołnierzy dziewcząt.

ŚP siostra Adelgund jest włączona do grona Męczenników Wschodu. Kościół w Polsce klika lat temu rozpoczął przygotowania do zbiorowego procesu beatyfikacyjnego ofiar komunizmu.