Konferencja "Rodzina siłą Polski"Konferencja "Rodzina siłą Polski"

W dniu 30 marca, w Sejmie RP odbyła się konferencja „Rodzina siłą Polski”. Konferencja odbyła się z okazji 10 rocznicy wprowadzenia do kaplicy sejmowej relikwii św. Gianny Berety Molli oraz ustanowienia przez Sejm RP w 2002 roku Dnia Świętości Życia.

Konferencję zorganizował Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Akcji Katolickiej, Ruchu Światło- Życie i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, którego członkiem jest poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński.

W konferencji uczestniczyła córka św. Gianny Berety Molli, Gianna Emanuela, która przedstawiła świadectwo o swojej Matce. Święta Gianny Berreta Molli będąc w ciąży z Gianną Emanuelą, zachorowała na chorobę nowotworową, w Jej macicy rozwinął się włókniak. Mimo wskazań medycznych do aborcji, Gianna Berreta Molli postanowiła urodzić swoją trzecią córkę. Niestety po tygodniu od narodzin córki, zmarła. Mąż po Jej śmierci powiedział: „(...) Aby zrozumieć jej decyzję, trzeba pamiętać o jej głębokim przeświadczeniu – jako matki i jako lekarza – że dziecko, które w sobie nosiła było istotą, która miała takie same prawa, jak pozostałe dzieci, chociaż od jego poczęcia upłynęły zaledwie dwa miesiące"

Na zaproszenie posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego, w konferencji uczestniczyła małżonka Danuta oraz Państwo Lidia i Leszek Chamier Ciemińscy.

konf.rodzina sila polski 2

Na zdjęciu: od lewej Danuta Mrówczyńska, Gianna Emanuela Molli, Leszek Chamier Ciemiński, Lidia Chamier Ciemińska.

Krótka relacja z konferencji:

https://youtu.be/m70xpRLpz2o