Dzień Flagi Rzeczypospolitej PolskiejDzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Szanowni Państwo,

od kilku lat działacze i członkowie Prawa i Sprawiedliwości w Chojnicach organizowali uroczystości obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 2 maja.

Rokrocznie spotykaliśmy się na chojnickim Starym Rynku, gdzie rozdawaliśmy flagi mieszkańcom Chojnic i gościom odwiedzającym Chojnice. W poprzednich latach moje biuro poselskie organizowało wystawy poświęcone barwom narodowym i historii godła, występy kapel ludowych oraz wielką akcję- 100 metrowa flaga Polski na 100. lecie odzyskania Niepodległości, która w 2018 roku zgromadziła na Starym Rynku kilkaset osób.

W tym roku, ze zrozumiałych względów biuro poselskie i komitet Prawa i Sprawiedliwości nie zorganizuje żadnych obchodów Święta Flagi. Wszystkich Państwa bardzo zachęcam do wywieszenia flagi w dniu 2 maja, wywieście naszą biało-czerwoną na swoich domach, na balkonach Waszych mieszkań. Nie wstydźmy się naszych barw narodowych, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to piękne święto, poprzedzające jedno z kluczowych wydarzeń w naszej historii- święto Konstytucji 3 Maja. Pokażmy w tym dniu, że jesteśmy Polakami, że biało-czerwone barwy są dla nas bardzo ważne!

Aleksander Mikołaj Mrówczyński,

Poseł na Sejm RP